İhtiyaca Göre Konteyner

Konteyner dediğimizde aklımıza artık hayatın pek çok alanında hazır yapının kullanıldığı bu son yıllarda hem şık hem de dayanıklı olan yapılar gelmektedir. Birçok alanda konteyner kullanmakta ve dünyanın her yerinde de hızla yayıldığını görebilmekteyiz. Ev tipi konteynerler fazlasıyla kullanılmaktadır. Özellikle mevsimsel barınma ihtiyacı olduğunda ev tipi konteynerler prefabriklerle beraber revaçtadır. İhtiyaca Göre Konteyner

Atık konteynerleri teknolojinin getirdiği en doğayla dost üretimlerin başında gelmektedir. Kimyasal ve zehirli maddelerin birbirinden ayrılmasında kullanılan özel tasarımlardır. Çok işlevli hem de çevre temizliği ve insan sağlığı için gelişmiş ülkelerin  en çok kullandığı tasarımlardır. Konteyner tiplerinin başka bir seçeneği olan yük konteynerleri, özellikle uluslararası ticarette en modern saklama ve koruma kutularıdır. Taşınacak her türlü ürünü bozulmadan, zarar görmeden taşımak için konteynerler kullanılmaktadır. Malum oludunduğu üzere deprem ülkesindeyiz ve depreme her an hazırlıklı olarak yaşamayı öğrenmemiz uzmanlar tarafından söyleniyor. Deprem konteynerleri de bu süreçler için hazırlanana deprem zamanlarında insanların hayatını düzene sokmak için ve depremzede bölgelere yardım etmek için kurulan sistemlerdir. Afad ve acil afet konteynerleri daha geniş kapsamlı afet zamanlarında insanlara kalacak yer ve yardım amacıyla kurularak dünyanın her yerine gönderilmektedir.

İhtiyaca Göre Konteyner

Yaz ya da kış hangi mevsim olursa olsun kamp yapmak bazen mecburi olsun, hayatı idame ettirme için birçok malzemeye ve kalacak yere ihtiyaç duyulan zaman dilimleridir. Eskiden çadırlarla yapılan kamplar şimdi artık hayatın getirdiği teknolojiler sayesinde kamp konteyenerleri ile yapılmaktadır. Kısa ya da uzun süreli kamplarda hiçbir şekilde mağdur olunmayacak yapılar olduğu için kamp konteynerleri günümüzde tanınmaya ve kullanılmaya başlamıştır. Bir ailenin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek donanıma ve aile fertlerine yetebilecek büyüklüğe sahip olduklarından dolayı istenirse en ıssız yerler bile sorunsuz taşınıp kurulabilmektedir. Askeri kamplar için olsun, ailecek güzel vakit geçirilecek tatil zamanları olsun bu konteynerler her istenilen tasarıma uygun olarak üretilmektedir. İç kısmını istediğiniz şekilde döşeyip uzun süre kullanabilme özelliği sayesinde son derece konforlu bir kamp süreci geçirebilmek mümkündür. Bulunduğunuz kamp alanından sıkıldınız ve başka bir yede devam etmek istiyorsunuz, konteynerlerle istediğiniz her yere taşınabilirsiniz.

Özel Tasarım Konteyner Kullanım Alanları

Yapı sektörü günümüzde fazlasıyla gelişmiş ve beton bina ve yapılara alternatifler ortaya çıkmıştır. Prefabrik ve konteyner yapılar az maliyetle, ne kadar sağlam yapılar yapılabileceğinin adeta kanıtı haline gelmiştir. Hazır yapılar arasında, kısa süreli kullanımlar açısından en uygun alternatiftir. Her yere kolay nakliye yapılan, fabrikadan sıfır hatayla üretildiği ve hiçbir zorluk çıkmadan monte edilebilen yapılar olduğu için fazlasıyla talep edilmektedir. Özel Tasarım Konteyner Kullanım Alanları

Açık hava organizasyonları için tuvalet ve banyo, giyinme kabini olarak kullanılır. Pek çok firma artık iş pratikliği ve kolaylığı açısından bunları tercih etmektedir. Belirli süre dahilinde iş yapılacaksa, konteynerler kolay kurulabilen sistemlerdir. Kalabalık çalışma ortamlarında yemekhane ihtiyacı konteynerlerle sağlanabilmektedir. Yeni bina yapmak maliyetli olacağı için, uygun fiyata ofis sahibi olmak artık bu şekilde daha kolay hale gelmiştir.

Cafe açmak isteyenler için ferah şekilde müşterileri ağırlamak bu yapılarla mümkündür. Mevsimlik, dönemsel ev yapmak isteyenler içinde artık her yerde görülmektedir. Ses ve ısı yalıtımı son derece iyi olduğu için dışarıya ısı ve ses gitmesini önlemekte aranılan yapılar arasındadır. Demonte özelliği sayesinde istenilen her yere kolaylıkla taşınabilir. İstenilen parça eklenebilir, ya da çıkartılabilir. İç kısmını tasarlarken istenilen her şey yerleştirilebilir. Tuvalet ve duşlar için sabunluk, kağıt havluluk konulabilir. Su ve elektrik tesisatı da kolaylıkla çekilebilir. Önemli olan ne kadar büyüklükte ve tarzda olacağına karar vermektir. Bu yapılar uluslararası taşımacılıkta, özellikle denizyolu taşımacılığında çok kulanılan sistemlerdir.

özel tasarım konteyner
özel tasarım konteyner

Özel Tasarım Konteyner Kullanım Alanları

Genel kapsamlı taşımacılık için dizayn edilmiştir ve içine bütün yüklerin taşınabilmesi mümkündür.Konteyner evler ise, daha uygun bütçeli barınma arayan insanlar için, en iyi seçeneklerden biridir. Diğer evlerden hiçbir farkları olmadığı için, kısa sürede kullanılabilir olarak teslim edilmektedir. Boyutları ve yapıları farklı olduğu için, iki, üç odaya kadar tasarlanabilmektedir. Beton, düz bir zemine  çok rahat kurulabilen bu sistemler, yazlık, bağ, yayla, dağ evi olarak da kullanılmaktadır. Dış görüntü mutlaka önemli olduğu için estetik açıdan yüksek olanlarda üretilmektedir. Çürüme ve paslanma olmaz, uzun yıllar kullanılabilecek kalitededir. Ama öncelikle iyi bir firmadan satın almaya özen göstermeniz faydalı olacaktır.