KONTEYNER VE PREFABRİK NEDİR? NE İŞE YARAR?

İçinde bulunduğumuz çağ, hepimize her şeyin hızlı ve pratik olmasına endeksli bir yaşam tarzı sunmaktadır. Bu nedenle hayat tarzımız artık her şeyi pratik kullanmaya doğru hızla değişmektedir. Bu değişimin elbette birçok alanda fark edildiği görülmekte, bunlardan birisi de hazır yapı sektöründeki hızlı gelişmelerdir diyebiliriz. İnsanların yaşam şekilleri değiştikçe barınma tarzlarına da bu değişim rahatlıkla yansıyor. KONTEYNER VE PREFABRİK NEDİR? NE İŞE YARAR?

Hazır yapılar sayesinde çok daha düşük bütçeyle ve daha sağlam konutlara sahip olmak artık zor görünmüyor. Şehirlerin dışına kurulan yapılaşmalarda prefabrik ve konteyner tipi evlere çok sık rastlanıyor. Bu yapılar çok kolay ve uygun fiyata kurulduğu için artık insanlar beton binaların sorunlarıyla ilgilenmek istemiyor. Hazır yapılar hem daha ferah hem de isteğe göre tasarlandığı için, nasıl bir yapı sahip olmak istediğinizi seçtiğiniz firmayla görüştüğünüzde size birebir aynısını tasarlamaktadır. İstenilen büyüklükte ve özelliklerde, çok kısa sürede ev sahibi olmanın avantajlarını yaşamak için sadece doğru firmayla çalışmak yeterli olmaktadır. Hazır yapı, birebir fabrikasyon üretim olan bir sektördür ve sıfır hatayla çalışmaktadır. İsteğin dışında hiçbir parça dahi evin bir yerinde olamaz. Bu nedenle güvenilir firmalar bu işi en doğru şekilde yaparak, kısa sürede istenilen yere kurabilmektedir. İstenildiğinde her yere taşınabilirler. Sadece konut olarak değil, farklı amaçlarla da kullanımları mümkündür. İstenildiğinde şirketler tarafından pek çok geniş çaplı yönde kullanılabilmektedir.

 

KONTEYNER VE PREFABRİK NEDİR? NE İŞE YARAR?

 

Prefabrik yapılar genelde ev için kullanılsa da kısa süre için kullanılmak üzere konteynerler daha çok tercih edilmektedir. Açık hava organizasyonlarında, şantiyelerde banyo, tuvalet ihtiyacı olduğu için, en kullanışlıları konteyner tipi yapılardır. Bu yapılar uzun ömürlüdür ve her mevsime dayanıklıdır. Bu nedenle istenilen her yere kolaylıkla götürülebilir. Ayrıca konteyner tipi yapılar taşımacılığın en çok kullanılan demirbaşlarıdır. Ulusulararası ticaret esnasında mutlaka taşınan yükleri en iyi şekilde barındırmak ve korumak gerekeceğinden konteynerler olmadan sistemin sağlıklı yürümesi mümkün değildir. Konteynerler hiçbir şekilde darbeden etkilenmez, hava geçirmez yapılardır. Uluslarası nakliye, çok uzak mesafeli ülkeler arası da olabildiği için sağlıklı şekilde bunların adreslerine teslim edilmesi önemlidir. Konteynerler sayesinde yiyecek-içecekler, kırılabilecek eşyalar hiçbir problem yaşanmadan her yere nakledilebilmektedir. Birçok çeşidi bulunan konteynerler ihtiyaca göre kullanılmaktadır.

 

 

Özel Üretim Konteyner

Özel üretim konteyner; yaşam alanlarından, kafe, büfe, restoran ve ofislere kadar hepsi özel çelik konstrüksiyon sistemleri ile yapılmaktadır. Sonradan vida bağlantısı olmayan kendiliğinden bağlantılı olan bu sistemlerin tümü her türlü iklime karşı mukavemet gösteren özel yapıdadır.

Özel tasarım konteyner, iç yapılarında poliüretan malzemeler kullanılmaktadır. Zeminlerinde ise güçlendirilmiş çelik halatlar vardır. Direk olarak toprağa değil, beton temellere oturtulan bu yapılar yüksek sarsıntılara karşı olağanüstü koruma oluşturmaktadır. Deprem gibi doğal afetlerde yıkılması veya hasar görmesinin imkanı yoktur.

Özel üretim konteyner nano teknolojik malzemeler ile üretildikleri için yangınlara karşı özel bir koruma sağlamaktadır. Hiçbir şekilde tutuşmayan ve üzerinde alev tutmayan yapılardır. Bu yapılarak sonradan ısı yalıtım ve ses yalıtım işlemleri yaptırmaya gerek yoktur. Kendiliğinden ısı yalıtımı olan bu ürünlerde kışın sıcak hava içeriden dışarı çıkmazken yazın da alanların soğutulması çok kolay olmaktadır.

Özel imalat konteyner içerisinde bütün elektrik tesisatları, su tesisatları ve ısınma tesisatları hazır olarak bulunmaktadır. Sonradan bu tesisat sistemlerinin çekilmesine gerek yoktur. Özel üretim konteynerler yaşam alanlarında olduğu gibi uluslararası taşımacılıkta kullanılan konteyner sistemlerinde de uygulanabilmektedir. İstenen büyüklükte ve özelliklerde yapılabilen bu taşıma konteynerleri de her türlü güvenlik önlemi ile üretilmekte ve satışa çıkarılmaktadır.

Özel üretim konteyner bir aylık bir süre içerisinde hazırlanmaktadır. Bu süre zarfından sonra ise üretici firma tarafından istenilen adreste kurulmaktadır. Kurulma süresi olarak ise maksimum on beş günlük bir süre gerekmektedir. Bu yapılar parçalanmış halde getirilir ve usta teknisyenler tarafından uygulanır. Yapıların uygulanmasında ve nakliyesindeki hiçbir duruma karışmaz ve bu nakliye masraflarını üstlenmemiş olursunuz. Kurulumuna kadar geçen bütün sürenin masrafları üretici firmaya aittir. Sizin tek yapmanız gereken yapının bürokrasi işleri ile uğraşmak olacaktır. Gerekli belediye izinleri ve imar izinlerini sizin bizzat almanız gerekir.